• MENU
cancel
%Špeciálna ponuka
Plexr Sign RemovePlexr Sign RemovePlexr Sign Remove

Plexr Sign Remove

Viaceré znamienka, kožné výrastky, xantelazmy (žltkasté výrastky na očných viečkach), bradavice aj keď sú neškodné môžu však pôsobiť predovšetkým na tvári, očných viečkach a krku esteticky rušivo. Mnoho ľudí ma obavu z ich odstránenie z dôvodu vzniku jazvy (hlavne ak sa vyskytujú na tvári).

Pomocou jedinečného Plexr lasera je možné znamienka, kožné výrastky, bradavice, kondylómy a keratózy odstrániť nekrvavou metódou bez skalpela, bezbolestne a takmer bez jazvičky (oproti klasickému chirurgickému odstráneniu). Pri klasickom chirurgickom odstránení sa znamienko odstráni rezaním, čím vzniká rana, ktorú je nutné následne zašiť a s odstupom niekoľkých dní odstrániť stehy. Po odstránení stehov však vznikajú esteticky nevzhľadné jazvy. Pri laserovom odstránení nie je potrebné šitie a následne nevznikajú jazvy. Ošetrenie je možné použiť na ľubovolnú oblasť tela (aj na očných viečkach, genitáliach).

Ošetrenie vykonáva lekár ambulantne. Ošetrenie je bezbolestné. Dĺžka odstránenia jedného znamienka, kožného výrastku je asi 5 minút. Pri odstraňovaní znamienok sa odstránený materiál v prípade potreby (rozhodnutia kožného lekára) odosiela na histologické vyšetrenie. Po zákroku sa ošetrené miesto prekryje gázovým tampónom s obsahom antibiotickej masti (na zabránenie bakteriálnej kontaminácie).

V mieste ošetrenia sa behom nasledujúcich dní vytvára drobná chrastička, ktorá sa odlúči po

čas 15 - 20 dní. Po odlúčení chrasty vzniká len minimálne začervenalá plôška, ktorá behoma) asi 3 mesiacov vybledáva (počas uvedeného obdobia je zakázané sa opaľovať).

"Materské znamienka" útvary odstraňujeme v lokálnej anestézii (v lokálnej anestézii aj v prípade podozrenia na malígny melanóm s 2-3 mm lemom zdravej, teda na pohľad nezmenenej kože), zákrok nie je bolestivý a väčšinou nijako neobmedzuje pacienta v bežnom živote. Pre nerušené hojenie rany je vhodné sa vyhýbať niekoľko týždňov väčšej fyzickej námahe.

Chirurgicky vybrané znamienko s dostatočným bezpečnostným lemom je zárukou, že pigmentová lézia sa v mieste odobratia neobjaví. Histologické vyšetrenie je pre nás i pacienta komplexnou informáciou o charaktere kožného útvaru. Doba hojenia závisí od miesta odstránenia, na tvári je to od 5 dní, náročnejšie (na chrbte, nad kĺbami atď ) sa môžu hojiť 2-3 týždne.

Pacienti zákrok veľmi dobre znášajú bez ohľadu na vek. Stehy vyberáme 5.-14. deň podľa lokalizácie útvaru. Následne doporučujeme prelepovať miesta po excízii na zabezpečenie kľudného hojenia a vyzrievania jazvy a tým menších pooperačných jaziev.

Prečo práve toto ošetrenie?

  • ošetrenie bez vzniku jazvy
  • bezbolestné odstránenie
  • odstraňuje znamienka, výrastky, bradavice
  • doba ošetrenia 15 minút
  • ošetrenie vykonávané ambulantne špecializovanou lekárkou

Cenník zákroku

DC CO2 laserové odpaľovanie

Laserové odpálenie výrastkov, bradavíc, znamienok

1 kus (10 min) 44 €
1 - 5 kusov (20 min) 89 €
6 - 10 kusov (30 min) 114 €

DC LONG PULSE odstraňovanie hemangiómov

Laserové odstraňovanie hemangiómov

1ks (10 min) 51 €
2-5ks (20 min) 101 €
6-10 ks (30 min) 122 €
11 a viac (40 min) 143 €
* pri opakovanom odstránení toho istého hemangiómu sa účtuje len 50% z cenníkovej ceny   

DC Remove

Odstránenie molusiek

Odstránenie molusiek 1-5 ks (10 min) 15 €
Odstránenie molusiek 6-10 ks (15 min) 20 €
Odstránenie molusiek 11-20 ks (20 min) 25 €
Objednajte sa Objednajte sa
cancel

Potvrdzujeme Váš termín

13. 2. 2018 13:30 - Resurfacing tvár(30min)

Tešíme sa na Vás

Zatvoriť